Výhodnosti investice - USA - Nemovitosti na Floridě

Realitní komora České Republiky
Nemovitosti ve Španělsku Reality ve Španělsku Reality ve Španělsku 3 Reality ve Španělsku 4 Reality ve Španělsku 5

Nemovitosti ve Španělsku, reality Florida, reality Španělsko

Výhodnost investice, hypotéky, daně a poplatky

Výhodnost investice

Stále více občanů z České republiky využívá příležitosti stát se vlastníkem nemovitosti v USA, zejména pak na Floridě. Investice do této koupě v současné době patří k nejzajímavějším ze způsobů, jak kladně a dlouhodobě zhodnotit své finanční prostředky. Florida je pro občany ČR ideální zemí. Je to země  s nádherným počasím, mnoho Čechů využívá počasí Floridy k pobytu zejména v zimních měsících, kdy je naopak na Floridě hlavní sezóna s velice teplým a příjemným počasím (v průměru cca 25oC), s čistým mořem s písečnými plážemi, nespočetným množstvím golfových hřišť a pro občany ČR příznivými cenami zboží a služeb.


V USA není problém koupit nemovitost od malých bytů až po různé typy a velkosti domů, zejména pak se prodávají nemovitosti z tzv. "druhé ruky". Tyto se prodávají většinou kompletně zařízené.  

S ohledem na velkou ekonomickou krizi od poloviny roku 2008 se ceny nemovitostí výrazně snížily. Současné období považujeme z cenového hlediska i z hlediska možností výběru za nejvýhodnější pro nákup Vámi zvolené nemovitosti.

Hypotéky


Pokud se rozhodnete ke koupi nemovitosti v USA, budete zvažovat platbu v hotovosti, resp. financovat nákup částečně s pomocí hypotéky. Partnerská realitní společnost v USA toto pro naše klienty zabezpečuje s vybranými americkými finančními ústavy, které Vám mohou nabídnout velice příznivé podmínky. Můžete pomocí hypotéky financovat až 70% ceny Vaší nemovitosti. V současné době jsou velice příznivé úrokové sazby. Dobu splácení si volíte po vzájemné dohodě s bankou dle Vašich možností a potřeb. Pro naše klienty můžeme zabezpečit i financování z ČR ve spolupráci s Českou spořitelnou.

V této fázi Vám pomůžeme v celém procesu vyřizování všech formalit. V případě zakoupení nemovitosti je samozřejmostí bezchybné právní ošetření celé transakce prostřednictvím právníka, notáře, zápisu do katastru nemovitosti (Title company) v dané lokalitě a všechny další potřebné záležitosti. Title company poskytuje zároveň 100% garanci, že na nemovitosti neváznou žádné dluhy nebo zástavní práva třetích osob.

Daně a poplatky

Jelikož zájem o reality v USA neustále roste, je velmi důležité znát při výběru svůj rozpočet.Nicméně byste neměli zapomínat ani na dodatečné náklady, které jsou s koupí spojené. Níže Vám nabízíme přiklad dodatečných nákladů:

- inspekce nemovitosti cca 500  USD. Inspektor, který má k této činnosti specializovanou licenci provede kompletní prozkoumání stavu nemovitosti a poskytne Vám  podrobnou odbornou zprávu a to i s ohledem cen na případné odstranění závad. Zpráva potom slouží kupujícímu jako nástroj k vyjednávání s prodávajícím o případném snížení kupní ceny.

- odhad ceny nemovitosti 500 - 1.000 USD. V případě, že je koupě financována hypotékou, zajišťuje financující banka svého vlastního odhadce nemovitostí, v opačném případě zajistí naše partnerská realitní kancelář
- v případě financování hypotékou: poplatky spojené s vyřízením hypotéky (účtuje banka) 1.000 - 3.000 USD daň z nehmotného majetku (účtuje stát Florida) - výpočet vzorcem výše úvěru krát 0,0055 (mírně se liší dle okresů) poplatek za zaregistrování hypotéky (účtuje okres, do něhož nemovitost spadá) - výpočet vzorcem počet stránek, jež má složka s hypotečními krát 8,50 USD, 1.strana vždy 10 USD (většinou se jedná o 20-30 stran)
- poplatek za právní zastoupení, notářské poplatky 1.000 - 2.000 USD
- poplatky za vydání Title Insurance - pojištění proti případným uplatňováním práv třetích osob a zapsání do katastru (účtuje Title Company). Výpočet z ceny nemovitosti:

  1. 0 až 100.000 USD  - 5,75 USD za každý tisíc
  2. 100.000 až 1 mil. USD - 5,00 USD za každý tisíc
  3. 1 - 5 mil. USD - 2,50 USD za každý tisíc

Tento poplatek je ne vždy hrazen kupujícím, záleží dle okresů, ve kterém leží nemovitost. Někde hradí prodávající.
- daň z převodu nemovitosti (Documentary Stamp Tax od Deeds) - vypočítává se vzorcem 0,70 krát každých započatých 100 USD (nebo-li cena nemovitosti děleno 100 krát 0,7). Opět záleží na okresu, někde hradí prodávající. 

 


copyright © brancoreality.com 2009 - 2021
provozováno na redakčním systému IceCMS
Partneři: autodíly Strojní omítky mražené potraviny dřevoobráběcí stroje Teakový zahradní nábytek Bytové doplňky