O Floridě a USA - Nemovitosti na Florid

Realitní komora České Republiky
Nemovitosti ve Španělsku Reality ve Španělsku Reality ve Španělsku 3 Reality ve Španělsku 4 Reality ve Španělsku 5

Nemovitosti ve Španělsku, reality Florida, reality Španělsko

V Kalifornii najdete krásky na plážích, filmové hvězdy i známé národní parky

Azurově modré moře omývající kilometry pláží s bílým pískem, ostré sluneční paprsky se odrážejí v ledově vychlazených koktejlech. Polonahá těla krásných žen se sluní pod palmami a přepychové domy se lesknou v bílých ulicích. Příroda je zde divoká a nedotčená. Toto vše jsou podoby Kalifornie, státu kde se americký sen stal skutečností.

Kalifornie  je označována jako „zlatý stát“ a to nejenom kvůli žhnoucím paprskům slunce, ale především kvůli zlatu, které tady roku 1848 rozpoutalo davové šílenství nazývané zlatá horečka. Sen o zlaté příležitosti a zbohatnutí se stal smyslem života pro miliony lidí a dal vzniknout moderním městům na pobřeží, Hollywoodu či Sillicon Valley.

Nedaleko od přepychového lesku pobřežních měst (pozlátka a tvrdého byznysu) se krajina jako mávnutím kouzelného proutku mění v království monumentálních rozeklaných skal, pouštního písku a nádherných kaktusových zahrad, která uchvátí nejednoho fotografa. Vysloveně si říká o bližší prozkoumání.


Pohled na zářící Los Angeles večer je zážitkem už samo o sobě.

Los Angeles, město andělů a filmových hvězd

Kdosi o Los Angeles řekl, že se podobá nádoru, který neúprosně prorůstá a pohlcuje vše co mu stojí v cestě. A právě tato dravost, multikulturalita a lesk úspěchu dotváří jedinečnou atmosféru tohoto města. Los Angeles neboli „Město andělů“ je po New Yorku druhým největším městem USA a pro mnoho lidí městem, kde se sny stávají skutečností.

Na pahorcích Hollywood Hills se pyšně klene slavný nápis Hollywood, který nenechá nikoho na pochybách, že právě zde se nachází „pupek filmového světa.“ Pod těmito kopci se před sto lety zrodil filmový byznys, který z Hollywoodu udělal hlavní metropoli filmu a roztočil spirálu peněz, zábavy a kultovních trháků. Nápis nechala vztyčit reklamní kancelář jako součást své reklamní kampaně a jeho jednotlivá písmena jsou až 13 metrů vysoká.


Mezi turisty velmi oblíbenou činnost v Hollywoodu patří hledání destiček s otisky rukou slavných filmových hvězd zabudovaných v chodnících.

V současnosti jde o symbol úspěchu známý po celém světě, který je střežen bezpečnostními kamerami 24 hodin a vstup do blízkosti je pokutován. Nejznámějším místem Hollywooodu je zcela jistě ulice Hollywood Boulevard s chodníkem slávy Hollywood Walk of Fame. Zde jsou do dlažby chodníku zapuštěny bronzovo-mramorové hvězdy se jmény filmových hvězd a můžete si zde doslova vyzkoušet jaké to je šlapat po slavných hvězdách (hvězdném filmovém nebi).

Na nádvoří kina Mann´s Chinese Theater jsou ukryty otisky rukou těch vůbec nejslavnějších hvězd jako např. Tom Cruise, Harrison Ford či Elizabeth Taylor. Toto nádvoří má symbolizovat věčnou slávu Hollywoodu, hollywoodských filmů a také jeho protagonistů.


Čtvrť Beverly Hills překypuje pohodou a všudypřítomným luxusem okolo bydlící smetánky a filmových hvězd

Beverly Hills aneb jak si žije smetánka

Věrný obraz přepychového života losangelské smetánky naleznete ve čtvrti Beverly Hills. V moři zeleně se ukrývají luxusní vily s bazény, přepychové automobily a na třídě Rodeo drive také drahé butiky, kam chodí filmové hvězdy nakupovat. Sluneční paprsky si pak lze nejlépe vychutnat na oblíbené pláži Venice Beach s promenádou Ocean Front walk. Jedinečnou letní atmosféru dotvářejí tóny saxofonu či kytary, které se vznášejí nad útulnými kavárnami a obchůdky se suvenýry.

San Francisco, Golden Gate Bridge atd.

Díky jedinečné atmosféře a podmanivé kráse je San Francisco řazeno mezi nejhezčí a nejoblíbenější města USA. Jeho symbolem je bezesporu slavný most Golden Gate Bridge, který jako štíhlý strážce střeží vjezd do zátoky San Francisco Bay. Je postaven ve stylu Art Deco a od svého vzniku má jedinečnou oranžovou barvu, kterou zvolil jeho konstruktér Irving Morrow proto aby vypadal dobře na fotkách. Tisíce fotografií a záběrů ve filmech dokazují, že se Morrow rozhodl správně.


Slavný Golden Gate Bridge je výraznou dominantou a typickým vstupním bodem do San Franciska.

Nejvyšší budova San Francisca je nepřehlédnutelný jehlanovitý mrakodrap Transamerica Pyramid Building, dle kterého se dá ve městě velice dobře orientovat. Nedaleko od něj se kolem náměstí Portsmouth Square rozkládá Čínská čtvrť, která přímo překypuje životem. V malých barevných krámcích s motivy draků (ze kterých se line tisíce vůní) si každý najde něco co ho okouzlí.

San Francico je také známe díky své kulturní a nezávislosti, toleranci a uvolněné atmosféře. Nachází se zde čtvrť North Beach, která byla domovem tzv. generace beatníků. Allan Ginsberg zde napsal proslulou báseň Howl (kvůli jejíž údajné oplzlosti byl posléze zatčen) a do nedalekého baru Vesuvio chodil čerpat svou inspiraci Jack Kerouac. Nábřeží Fisherman´s Wharf patří k oblíbeným místům turistů a místní jsou na jejich nával dobře připraveni – jak suvenýry tak i cenami.


Známá historická lanovka zdolávající prudké kopce v centru San Franciska.

Nejklikatější ulice na světě a proslulý Alcatraz

Můžete zde ochutnat čerstvě připravené mořské plody, nakoupit suvenýry pro své blízké či obdivovat flotilu historických lodí kotvících v zátoce. Pokud Vás pohled na klidné moře unaví, navštivte „nejklikatější ulici na světě“ Lombard street. Její ostré zatáčky jsou pro řidiče velmi tvrdým oříškem a oblíbeným místem filmových honiček.

Panorama modré zátoky, krásného města a monumentálního mostu vypadá opravdu kouzelně a proto se dá jen těžko uvěřit tomu, že se na nenápadném skalnatém ostrůvku nacházela obávaná věznice. Na ostrově Alcatraz byl vězněn slavný mafián Al Capone, gangster George Kelly či vrah Henry Young.

Převzato z Novinky.cz

copyright © brancoreality.com 2009 - 2023
provozováno na redakčním systému IceCMS
Partneři: autodíly Strojní omítky mražené potraviny dřevoobráběcí stroje Teakový zahradní nábytek Bytové doplňky