O Floridě a USA - Nemovitosti na Florid

Realitní komora České Republiky
Nemovitosti ve Španělsku Reality ve Španělsku Reality ve Španělsku 3 Reality ve Španělsku 4 Reality ve Španělsku 5

Nemovitosti ve Španělsku, reality Florida, reality Španělsko

Orlando - místo pro zábavnou rodinnou dovolenou

Orlando je hodnoceno jako jedna z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou nejen ve Spojených státech, ale i ve světě, roční počet návštěvníků se odhaduje na 49 milionů ročně.

Město se nachází v centrální části Floridy, severovýchodně od města Tampa, 68 km od břehů Atlantiku a 120 km od Mexického zálivu.

Při návštěvě Floridy vezměte vaše děti na rodinnou dovolenou právě sem, k dispozici je zde více tematických parků a zábavních atrakcí, než v kterémkoli jiné městě na světě. I dospělí člověk si zde může užívat všech parků a tak alespoň na okamžik se stát znovu dítětem. Z Evropy je velmi dobře dostupné letecké spojení přímo do Orlanda.

 

Orlando

FOTO: Michal Kužel America Tours

Jak se stalo Orlando městem zábavy? Pravděpodobně nejdůležitější okamžik pro Orlando přišel v roce 1965, kdy Walt Disney ohlásil záměr postavit zábavní park Disney World. Přestože Disney zvažoval jako lokalitu pro umístění parku město Miami nebo Tampa, jedním z hlavních důvodů, který stál za rozhodnutím neumístit jej tam, bylo nebezpečí hurikánů – vnitrozemská poloha Orlanda (přestože se zde nebezpečí hurikánu nelze zcela vyhnout) představovala větší bezpečí před tímto přírodním ničivým živlem. Resort byl slavnostně otevřen v říjnu 1971 a měl za následek explozi v nárůstu populace a ekonomický růst oblasti (nyní zahrnující okresy Orange, Seminole, Osceola a Lake).

Orlando

Orlando

FOTO: Jakub Fučík

Walt Disney World Resort – Pro návštěvu Disney Worldu by si měl návštěvník naplánovat alespoň 3 dny. Leží asi 30 km jižně od centra po I-4. Tento resort je více než pouhým zábavním parkem – společnost Walta Disneye, slavného amerického průkopníka kresleného filmu, zde vybudovala – kromě řady fantastických atrakcí – také vlastní hotely, řadu golfových hřišť, rekreační vodní plochy a obchodní infrastrukturu.

Celková rozloha areálu (postaveného ve tvaru kola s paprsky) přesahuje 110 km², téměř jako Manhattan. Srdcem areálu je Magic Kingdom (Kouzelné Království) s Popelčiným zámkem (Cinderella’s Castle), odtud paprskovitě vycházejí jednotlivé tématické části (např. Země zítřka – Tommorrowland s postavičkou E. T. Mimozemšťana, Země dobrodružství – Adventureland s řádícími  Piráty z Karibiku, Space Mountain – Vesmírná hora s dech beroucí horskou dráhou, a další).

Jižně od Kouzelného Království můžeme navštívit vzdělávací park EPCOT Center (zkratku můžeme přeložit jako Experimentální prototyp komunity zítřka, který se stal nejambicióznějším komplexem atrakcí v Disney Worldu a je stále rozšiřován.

Později byla ještě postavena filmová Disney MGM studia, kde na návštěvníky čekají ukázky z produkce populárních filmů i napodobeniny scén filmů ze 30. let, vystoupení kaskadérů i horské dráhy, Laguna bouří (Typhoon Lagoon) a Pleasure Island (Ostrov radosti, Ostrov potěšení – zábavní centrum s kluby a diskotékami).

Orlando

FOTO: Archiv

Universal Studios – na plánování zábavných studií se podílel mj. i režisér Steven Spielberg (Čelisti, E. T. aj.), mnohé filmy jsou představeny návštěvníkům jako tzv. „joy ride“, zábavná jízda. Zažijete zde také např. zemětřesení v San Franciscu nebo řádění uragánu (Twister), nechybí zde Terminátor či útok mimozemšťanů (Allien Attack).

Orlando

Orlando

FOTO: Archiv

Sea World (Mořský svět) – se nachází jižně od Organda. Zde můžeme strávit příjemný den pozorováním show se cvičenými kosatkami, delfíny, tuleni, projet se na motorových člunech nebo absolvovat jízdu na jedné ze tří zábavních horských drah. Návštěvnost se pohybuje mezi pěti a šesti miliony hostů ročně.

 

Orlando

FOTO: Jan Kužel America Tours

Wet ´n´Wild (doslova „Mokrý a divoký“) – oblíbený park sedmnácti vodních atrakcí na ploše přes 120 tisíc čtverečních metrů: skluzavky a tobogany s výmluvnými názvy (Štuka, Pumovnice, Černá díra, Bouře), divoká a líná řeka, bazén s mořským vlnobitím, surfařská laguna a další…

Orlando

Orlando

FOTO: Jan Kužel America Tours

Amway Center je střediskem sportu a zábavy v centru Orlanda. Zároveň i domácím hřištěm klubu basketbalové NBA, Orlando Magic.

Orlando byste na vaší cestě Floridou určitě neměli vynechat.

převzato z Novinky.cz

copyright © brancoreality.com 2009 - 2022
provozováno na redakčním systému IceCMS
Partneři: autodíly Strojní omítky mražené potraviny dřevoobráběcí stroje Teakový zahradní nábytek Bytové doplňky