O Floridě a USA - Nemovitosti na Florid

Realitní komora České Republiky
Nemovitosti ve Španělsku Reality ve Španělsku Reality ve Španělsku 3 Reality ve Španělsku 4 Reality ve Španělsku 5

Nemovitosti ve Španělsku, reality Florida, reality Španělsko

Na výletě po USA - díl třetí - Slunná Florida s nádechem luxusu

Letošní levné letenky, výhodný kurs dolaru a bezvízový styk lákají k výpravě do Spojených států amerických. Chcete-li se zařadit mezi zaoceánské cestovatele, nenechte si ujít speciální seriál o východní části USA. Provede vás tím nejzajímavějším, co lze v této části Spojených států navštívit.

Pokračujeme v putování po východě USA. V minulém díle  jsme navštívili dvě velká města amerického severovýchodu Boston a Chicago, u Velkých jezer ležící Cleveland a poklidné Buffalo s nedalekými Niagarskými vodopády. Třetí závěrečný díl seriálu se dnes bude věnovat Floridě, Miami a cestu zakončíme na Cape Canaveral, pýše amerického vesmírného programu. Podrobný plán celé cesty nalezete v postranním info boxu.

V doprovodných článcích se následně zaměříme na možnosti levného nakupování v USA, poradíme jak po USA dobře cestovat a nakonec se budeme zabývat tím, jak a kde si během cesty zajistit výhodné ubytování. Chystáte-li se do USA, rádi vám tímto seriálem posloužíme řadou praktických rad a doporučení

Florida, oblíbené místo turistů

Když se řekne Florida, většina lidí si vybaví slunné pláže obležené americkými seniory a přírodní parky plné aligátorů. V tomto původně španělském státě, jehož jméno v překladu zní „květinový“, ale můžete dát přednost i romantickým ostrůvkům a odlehlým rezervacím, kde na turisty nenarazíte. K Floridě patří také všemožné zábavní atrakce, nejznámější jsou Disney World, Mořský svět a vesmírné středisko na mysu Canaveral.
Kráskami se to na plážích Miami jenom hemží


Nekončící pohoda na floridských plážích

Žhavá metropole Miami

Na mapce vyznačený okruh Floridou začíná v jižní části poloostrova, nejznámějším (ne však hlavním) městem Floridy - Miami. V této svůdné metropoli s vysokými mrakodrapy a nádhernou pláží Miami Beach můžete vychutnávat noční život, jídlo a koktejly typické pro tropickou Kubu či Mexiko. Se seriálem Kriminálka Miami má realita společného jediné: opravdu tu potkáte opálené krásky v bikinách, jak se prohání po kolečkových bruslích po Ocean Avenue.

Navštívíte-li pláž Miami Beach, dlouhý písečný ráj s palmami a prohřátým mořem, vyhraďte si čas na prohlídku proslulé čtvrti ve stylu art deco. Více než tisícovka barevných vilek a domečků z dvacátých a třicátých let minulého století na vás dýchne atmosférou Středomoří smíchaného s kubánským vlivem. Jde o největší seskupení budov v tomto stylu na světě, proto je čtvrť Art Deco architektonicky chráněnou památkou.


Hotely Miami Beach ve stylu art deco

Romantické ostrůvky Florida Keys

Z Miami vede trasa na jih po dálnici, která s pevninskou částí Floridy nekončí, ale pokračuje po fascinujících mostech mezi desítkami ostrůvků souostroví Florida Keys. Zhruba po dvou hodinách jízdy Vás přivede až na nejjižnější bod USA – ostrov Key West, vzdálený jen 90 mil od Kuby. Cestu si můžete zpříjemnit koupáním v průzračném moři, rybařením či opalováním na písčitých plážích; Key Largo pak láká milovníky potápění na organizované plavby ke korálovému útesu.

Na Key West můžete zavítat do oblíbeného baru Ernsta Hemingwaye, sledovat krásné západy slunce spojené s večerní show pouličních umělců nebo si v pirátském muzeu potěžkat opravdový zlatý prut. Ostrov byl také oblíbeným letním sídlem amerických prezidentů, prezidentská vila je stále přístupná návštěvníkům.


Starý železniční most vedoucí na Key West

Krmení aligátorů zakázáno

Pokud chcete trávit dovolenou na Floridě akčněji, nevynechejte návštěvu vyhlášené přírodní rezervace Everglades. Co vypadá pro nezasvěcené jako velká bažina, je ve skutečnosti prérie, kterou velmi pomalu protéká široká řeka s jedinečným ekosystémem. Je domovem pro aligátory, kapustňáky, volavky, bělohlavé orly a další ohrožené druhy. Chcete-li je vidět, vydejte se do parku raději v zimní suché sezoně (prosinec až duben). V létě je zde horko, vlhko a mraky komárů, ale i tak za to Everglades rozhodně stojí.


Nádherná příroda parku Everglades

Nejhezčí města západní Floridy

Po krásné přírodě zamíříme na západní pobřeží Floridy, kde leží města Fort Myers, St. Petersburg a Tampa. V Mexickém zálivu usazené St.Pete láká turisty nádhernými karibskými plážemi i svým kulturním zázemím. Proslulé je Salvador Dalí Museum s největší mimošpanělskou sbírkou Dalího prací. V Tampě pak nakoupíte pravé ručně balené doutníky. V 19. století sem jejich produkce přilákala stovky kubánských, španělských a italských imigrantů, kteří založili dlážděnou čtvrť Ybor city.

Dnes zde můžete navštívit muzeum doutníků a sledovat kubánské mistry přímo při práci. Jestliže vás voňavé kuřivo nezajímá, vyjeďte do nedalekého zábavního parku Bush Gardens, kde provozují údajně nejdrastičtější horské dráhy na jihozápadě USA.<


Historická doutníková čtvrť Ybor City v Tampě

Orlando, cíl miliónů turistů

Nejoblíbenějším návštěvním místem Floridy je Orlando. Honbu za zábavou rozpoutalo v 70. letech otevření největšího komplexu zábavních parků na světě Walt Disney World. Atrakce jsou roztroušené na ploše mnoha čtverečních mil; jednodenní vstupenka vás přijde na téměř 50$. Vyhraďte si odpoledne i na návštěvu orlandského Sea World, mořského parku s kosatkami, ledními medvědy, žraloky, ale i horskými dráhami a skluzavkami.


Město zábavy Orlando

Asi hodinu jízdy východně od Orlanda narazíte na další hojně navštěvovanou atrakci – Kennedy Space Centre. Vesmírné středisko je jádrem amerického vesmírného programu NASA a zároveň obřím zábavním parkem, nabízejícím prohlídky odpalovacích ramp na Cape Canaveral, výstavy historických skafandrů, raketoplánů a satelitů, ale i 3D film v kině IMAX. Zábava vám zde vystačí na celý den, počítejte s $38 za základní a $59 za rozšířené vstupné.


Start raketoplánu z mysu Canaveral

Cesta zpátky do Miami vede podél malebného pobřeží, které z velké části zůstalo ušetřené průmyslového i turistického rozvoje. Za zastávku stojí městečko Boca Raton s muzeem výtvarných děl, ale také luxusní plážová destinace Palm Beach, domov Donalda Trumpa.

Tím náš okruh po zajímavostech východního pobřeží USA končí. Pokud jste se rozhodli navrženou trasu realizovat, počítejte s výdaji kolem 50 000 Kč. Na čem všem se dá ušetřit, kde a co je nejlepší ve Státech nakupovat a jak se nejvýhodněji cestuje, vám poradíme v dalších článcích s cestovatelskou tematikou, které budou seriál o USA v příštích týdnech následovat.

Převzato z Novinky.cz

copyright © brancoreality.com 2009 - 2022
provozováno na redakčním systému IceCMS
Partneři: autodíly Strojní omítky mražené potraviny dřevoobráběcí stroje Teakový zahradní nábytek Bytové doplňky