O Floridě a USA - Nemovitosti na Florid

Realitní komora České Republiky
Nemovitosti ve Španělsku Reality ve Španělsku Reality ve Španělsku 3 Reality ve Španělsku 4 Reality ve Španělsku 5

Nemovitosti ve Španělsku, reality Florida, reality Španělsko

Florida je zemí přírodních krás, o krásné a spoře oděné dívky tam nouze také není

S nadcházejícím letním obdobím se otevírají brány do slunné a okouzlující Floridy. Slunce, odpočinek, zábava, nádherné pláže a polonahé dívky - to jsou lákadla, kterým jen málokdo dokáže odolat. Miliony turistů si tu ročně léčí své „revmatické“ kosti, nebo se jen tak kochají pohledem na zlaté písky Miami Beach.

Florida ale není pouze zemí, kde se můžete povalovat a popíjet u množství barů rozprostírajících se po nekonečných plážích. Najdete tu mnoho zajímavostí, které byste na takovémto místě nikdy nečekali. Na mapce jsou vyznačena místa, která z cestovatelského hlediska stojí rozhodně za zmínku a mohla by i posloužit jako předloha těm, kdo by chtěli na Floridu zavítat.

mapka florida

mapka Florida

FOTO: ESO travel

Zlaté písky Miami Beach

Pokud chcete poznat Miami, mohli byste začít v městské čtvrti Miami Beach. Ta stále připomíná staré časy, kdy se tu smetánka rozvalovala ve stínu palem a usrkávala limonádu. Zlaté písky Miami Beach jsou navíc pokryty malými stánky a bary, které doplňují jedinečnou atmosféru tohoto místa. Všude se tu hemží krásné slečny a pláže jsou doslova nabité relaxujícími lidmi.

 

K nádherné pláži patří samozřejmě i krásné ženy

FOTO: ESO travel

V centru města ale vládnou neony, zvláštní vkus a art. Zajímavou podívanou skýtá Ocean a Lenox Avenue. Díky nezvyklé architektuře zdejších budov (místy se španělskými prvky) se jí přezdívá Deco District. Netrápí-li vás příliš peněžní stránka, pak zajděte na Lincoln Road Mall. Najdete tu mnoho drahých restaurací, obchodů, galerií a také farmářský trh, jež se tu koná každou neděli v dopoledních hodinách.

 

Při procházce prosluněným městem Miami narazíte na mnoho automobilových skvostů

FOTO: ESO travel

Jeden ze skvostů tohoto luxusního místa je Port of Miami. V tomto obrovském přístavu najdete ty nejkrásnější a nejluxusnější výletní lodě z celé Miami. Pro ty, kteří mají rádi nakupování, tu je připraveno gigantické Sawgrass Mills, kde zažijete doslova euforii z množství obchodů nabízejících nepřeberný sortiment zboží. Občerstvení najdete ve vyhlášených restauracích přímo v budově; mají otevřeno od pondělí do soboty od 10 do 21:30, v neděle pak od 11 do 20 h).

Pohled na jednu z nejluxusnějších částí města Miami

Pohled na jednu z nejluxusnějších částí města Miami

FOTO: ESO travel

Nejznámější zábavní park na světě
Tímto statusem se honosí slavný Walt Disney World. Rozkládá se na 17 000 ha. Je postaven ve tvaru kola s příčlemi – ze středu vycházejí jednotlivé paprsky reprezentující jednotlivé tematické okruhy parku. Nádherné horské dráhy, atrakce a speciální efekty vždy spolehlivě vyrazí návštěvníkům dech. Doporučuje se přijít do parku kolem 9 hodiny a pohybovat se tu proti směru hodinových ručiček. Tímto způsobem se vyhnete návalu přicházejících turistů.

 

Navštivte město zábavních a mořských parků – Orlando

V Orlandu najdete snad všechna zvířata z Floridy. Pro ta význačnější jsou tu zřízena speciální „ubytovací místa“. Mezi ty nejznámější patří zoologická zahrada Gatorland, která se pyšní množstvím aligátorů. Nežijí tu ve volné přírodě, jsou trochu línější, ale pořád zůstávají krásnými a nebezpečnými zvířaty.

 

V mořském parku Sea World v Orlandu uvidíte na vlastní oči jedinečnou show s mořskými zabijáky

V mořském parku Sea World v Orlandu uvidíte na vlastní oči jedinečnou show s mořskými zabijáky

FOTO: ESO travel

Dalším nádherným zařízením je Sea World, který v sobě skrývá krásy mořského života. Cvičené kosatky, delfíny a lvouny tu můžete vidět v různých show pořádaných pro návštěvníky. K vidění tu jsou i různé exhibice vodních lyžařů, kteří svými krkolomnými kousky trhají nervy diváků na kusy. Orlando je ale známé ještě jednou atrakcí. Ta je ale drahá, velice drahá a je proto určena zejména pro ty movitější. Jmenuje se Dolphin Cove, kde si můžete zaplavat s delfíny, hrát si s nimi a sáhnout si na tyto krásné tvory v jejich přirozeném prostředí.

 

Pohlaďte si aligátora v bažinách Everglades

Florida v sobě skrývá i krajinu, která se od té slunné a písčité velice liší. Subtropické močály a bažiny obývané nebezpečnými aligátory, množství zvěře a nádherných rostlin. To jsou bažiny Everglades, které se staly v minulosti útočištěm vyhlazovaných Indiánů. Unikátnost přírodní rezervace si můžete prohlédnout z paluby speciálního vznášedla, které vás provede po bludišti bažin a zaveze i do odlehlých ramen, která jsou obývána pouze divokými zvířaty.

 

Sněm vládců floridy, aligátorů

Sněm vládců Floridy - aligátorů

FOTO: ESO travel

Park je doslova protkán turistickými stezkami, po kterých se můžete vydat a poznat tak celou krásu těchto nevšedních bažin. Nejvhodnější dobou k návštěvě je březen a duben, kdy končí období sucha. Nejlepšími místy pro poznání místní fauny jsou Snake Bights a Turner River Road. Můžete si vylézt i na dvacetimetrovou věž v Shark Halley, odkud je nádherný výhled do jinak těžko přístupného a pestrého světa ptactva a aligátorů.

Salvador Dalí v St. Petersburgu
Příjemná a uvolňující atmosféra St. Petersburgu inspirovala mnoho umělců. Jedním z nejznámějších byl i Salvador Dalí, který tu ve stejnojmenném muzeu vystavuje na 54 obrazů. Známé i méně známé obrazy tohoto španělského surrealistického umělce vám poskytnou ucelený přehled o jeho tvorbě a uměleckém vývoji.

 

Ve středisku NASA se ke startu připravuje impozatní raketoplán

Ve středisku NASA se ke startu připravuje impozantní raketoplán

FOTO: ESO travel

Do vesmíru od Cape Canaveral

Jednou ze zajímavostí, kterou se může Florida pyšnit, je vesmírné středisko NASA. Nachází se na mysu Cape Canaveral, který byl zvolen pro vybudování americké základny meziplanetárních letů. Obrovité hangáry, startovací rampy raketoplánů a množství pokročilé technologie se tu objeví přímo před vašima očima. Můžete tu navštívit i kino IMAX s unikátními filmy natočenými americkými astronauty.

Další možností, jak si rozšířit obzory o NASA, potažmo o celém vesmírném programu, je návštěva Kennedy Space Center, kde dostanete podrobný výklad o veškerých mimozemských „aktivitách“ satelitů obíhajících zemi, raketoplánech, které kdy opustily mateřskou planetu a technologiích na nich použitých.

převzato z Novinky.cz

copyright © brancoreality.com 2009 - 2023
provozováno na redakčním systému IceCMS
Partneři: autodíly Strojní omítky mražené potraviny dřevoobráběcí stroje Teakový zahradní nábytek Bytové doplňky