Branco reality - nemovitosti ve Španělsku, nemovitosti na Floridě

Realitní komora České Republiky
Nemovitosti ve Španělsku Reality ve Španělsku Reality ve Španělsku 3 Reality ve Španělsku 4 Reality ve Španělsku 5

Nemovitosti ve Španělsku, reality Florida, reality Španělsko

Koupě nemovitosti na Floridě

Stále roste počet občanů Evropské unie, ale i dalších zemí, kteří si kupují nemovitosti v zahraničí. Většinou volí jih Evropy nebo vzdálenější Floridu.  Dnes lze na Floridě koupit zánovní rodinný dům na vlastním pozemku, s několika ložnicemi, klimatizací, dvojgaráží, v blízkosti moře, za cenu kolem 150 tis. USD. V přepočtu včetně poplatků pak cena takového domu vychází na cca 3 mil. korun, přičemž za obdobný dům u nás by se zaplatilo kolem 10 milionů. Vlastníci nemovitostí zpravidla tráví na Floridě podzim a zimu, v řadě případů počítají i s pronájmem těchto nemovitostí.


Florida je rájem golfistů, kteří zde najdou desítky hřišť různé náročnosti. Vzhledem ke klimatickým podmínkám se tu hraje golf po celý rok. Obdobně jsou na tom milovníci jachet a člunů, neboť pobřeží je protkáno množstvím vodních kanálů, umožňujících kotvení u vlastního domu a přímé vyplutí na širé moře.


Na východním pobřeží je největší zájem o nemovitosti v oblasti Miami, Fort Lauderdale, Boca Raton a Palm Beach, v západní části jsou požadovány nemovitosti v Naples, Cape Coral, Fort Myers, Venice, Sarasotě a St. Petersburgu. Každá oblast má svá specifika jak z pohledu nabídky možností životního stylu, tak i cen a dalších faktorů. Je třeba vše dobře zvážit z hlediska potřeb a zájmů rodiny, předpokládané délce ročního pobytu na Floridě (není problém zapojit děti do místní školní docházky), a s tím souvisejících možností případného pronájmu nemovitosti. Některé oblasti, zejména jihovýchodní pobřeží, je hodně frekventované. Naopak oblast v okolí Sarasoty a Naples vyhovuje starším lidem, rodinám s dětmi, milovníkům klidu, golfu a volné přírody. Je důležité si ujasnit, zda investovat do rodinného domu, či koupit byt nebo apartmán. Tyto otázky je nutné konzultovat s někým, kdo místní podmínky dobře zná. Při pořízení nemovitosti je doporučováno spolupracovat s dobrou realitní kanceláří, která vám nejen poradí, ale i vše, co je s takovou koupí spojené, v plné míře zajistí. Upozorní vás na případná rizika, zajistí prohlídku stavu nemovitosti a při jednáních o ceně, svými znalostmi trhu a místních poměrů, vám pomůže ušetřit třeba i 10% z nabídkové ceny nemovitosti.

Více o Floridě [PDF]


copyright © brancoreality.com 2009 - 2023
provozováno na redakčním systému IceCMS
Partneři: autodíly Strojní omítky mražené potraviny dřevoobráběcí stroje Teakový zahradní nábytek Bytové doplňky